טנטרה ומיניות לגייז

0
0

 

טנטרה ומיניות לגייז

טנטרה ומיניות הם שני נושאים שכולנו רוצים לדעת עליהם יותר אך פחות מעיזים לשאול. במאמר זה אני רוצה לשפוך יותר אור על המושג טנטרה, לגעת בטנטרה ומיניות בכלל ובעיקר האם טנטרה היא עולם ששייך גם ל- GAYS. אז כדי שלא נהיה במתח, התשובה היא בהחלט כן, וזה בעיקר מניסיון אישי, כולנו ראויים לקסמיה של הטנטרה ולעונג שהיא יכולה להביא לחיינו, בין אם אנחנו נמשכים לגבר או לאשה.
מהי טנטרה ?
הטנטרה היא עולם ומלואו, זוהי גישה התפתחותית של מודעות עצמית דרך ובעזרת המיניות. לטנטרה הרבה גישות, טעמים ודרכים. אני רוצה להביא דוקא את הזוית שלי מהמקום של גבר שגם אוהב גברים וחווה את הטנטרה בשני המינים. כיום לצערי בעולם המערבי המילה טנטרה מוכוונת בעיקר למקום של סקס, יותר ויותר מטפלים או מעסים משתמשים במילה טנטרה ויוצרים עיוות של מסורת קדומה ועמוקה, שהיא הרבה מעבר לסקס. טנטרה פירושה בין היתר – התרחבות – התרחבות של התודעה, של החושים, התחושתיות, ההנאה מהחיים, האורגזמה והויטאליות של החיים בכלל. ואיך מתרחבים ? מתרגלים ומגיעים למקומות המאתגרים, ובכל פעם שפוגשים אתגר או קושי מנסים לעבור דרכו ולא לדלג עליו. וכך עם כל התנסות חוויתית ברמת הגוף – מתרחבים לעוד אספקטים של החיים – זוגיות, עבודה, יחסים שלי עם עצמי ועם האחר. ואיך מתרגלים ? אפשרי עם מורה שלמד את הדרך לעומקה ואפשרי בסדנאות קבוצתיות שבהן ישנה דינמיקה של קבוצה, וכל משתתף בסדנא מעמיד אותי מול מראה אחרת ומול קושי שונה. ובמסע משותף במרחב בטוח ואינטימי אנו צוללים אל עומקי המיניות שלנו וחקירת האירוטיקה הקיימת בנו מלידתנו.
הטנטרה מלמדת אותנו איך להנות מסקס אחר, סקס שאינו מוכוון רק גמירה וחדירה (אם כי גם שני אלו מתקבלים באהבה, באיזון הנכון), אלא סקס שכולל בתוכו הקשבה, מגע, נשימה, רכות וגם כניעה (Surrender). למה כניעה ? כניעה לבן הזוג, כניעה לרגע הזה ולמה שקורה כמו שהוא. כניעה משמעותה לקבל את עצמי כמו שאני וגם את הפרטנר שמולי. טנטרה כתהליך של מודעות, מחברת אותנו למי שאנחנו באמת ומאפשרת לנו להבין מה באמת אנחנו רוצים מהחיים. טנטרה מאפשרת לגבר ללמוד לקיים יחסי מין אך להימנע משפיכה ע"י שליטה עצמית בגוף, בנשימה וביצרים. מהתנסות אישית שלי, ומשיתופים של גברים בקבוצת היוגה הטנטרית שלנו – שימור הזרע גורם לכך שרמת האנרגיה היומיומית עולה פלאים. אנחנו נעשים יותר ויטאליים, חיים, אנרגטיים, מקרינים. הזרע הינו מאגר אינסופי של חלבונים אנזימים ויטמינים ומינרלים (לדוגמת האבץ שמאוד חשוב לזיקפה ולפעילות המינית). פליטה אחת מפיצה 500 מיליון תאי זרע !! בחלצי גבר אחד קיימת היכולת ללדת יותר ממאתיים פעמים את האוכלוסיה הנוכחית בפלנטה כולה.
אני לא דוגל בגישה של לא לגמור בכלל, ואם כבר גומרים אז לגמור בשמחה ובקבלה. חשוב לזכור שגמירה ואורגזמה הם שני תהליכים נפרדים, רק אנחנו חיברנו ביניהם. היכולת לפתח מולטי אורגזמיות נעוצה קודם כל בשימור הזרע. במילים אחרות לא ניתן לחוות אורגזמה כלל גופית
(All body tantric orgasm) ללא היכולת לשלוט בפליטה ולשמר את נקטר החיים הזה.
וזה לא קורה ברגע, זה דורש תירגול והתמדה, וכשזה קורה – העונג והחוויה לא ניתנים לתיאור
בטנטרה אני שולט במיניות שלי והיא לא משתלטת עלי. אין זה אומר שאני פחות מיני, להיפך זה מאפשר הנאה ארוכה ועמוקה יותר מהמין, תוך חוויה של חיבור לגוף כולו. וכמובן זה לא אומר שאיני גומר, אך אני לומד לשלוט במינון – כי אנרגיית החיים נמצאת בזרע ועוצמתה כבירה. שימור של אנרגיה זו משנה חיים, מקנה לנו אנרגיות חיוניות ומאפשר לנו למצות מעצמינו הרבה מעבר ליכולות הרגילות.
בטנטרה אנו פוגשים את שני הקטבים שבתוכינו – הזכרי (MASCULINE) והנקבי (FEMININE), שמכונה בטנטרה גם השיווה והשאקטי. שני קטבים אלו הם הבסיס להבנה של למה בני אותו מין יכולים להנות מעולמה של הטנטרה ולחוות את הזיווג הרוחני שקיים בעולם זה. בכל אחד מאיתנו יש גם זכרי וגם נקבי, ובכל אחד המינונים קצת שונים. יש ביננו גברים יותר גבריים, מחוברים יותר למקום של האדמה, העשייה, הרצון לשעוט קדימה והרצון לחדור עם החץ לתוך המטרה. ויש ביננו גברים שיותר מחוברים לצד הנקבי שלהם, הצד שיותר מחובר ומבטא רגש ולב, הצד הרך יותר שרוצה להתרפק ולחוות עונג. תירגול הטנטרה מאפשר לנו קודם כל לפגוש את שני הצדדים, להכיר את שני הקטבים שלנו, ולקבל את זה כמו שזה באהבה. מכאן אפשר להמשיך ולתרגל ולבחור לחזק את אחד הצדדים יותר או פחות. כמובן שזה גם הולך לכיוון האקט המיני, האם במעשה האהבה בא לי לבטא את הנקבי שבי – להביא רכות, להיות מחובר ללב, או שבא לי להיות הגברי שיבטא חוזק באקט, רצון לחדור ולכבוש את השני. כמובן שאפשרי ששניהם יהיו נוכחים, כל מה שאנחנו רוצים להשיג זה איזון שמתאים לי ומודעות לרגע שזה קורה.

טנטרה ויוגה
אישית אני עוסק בטנטרה וביוגה מעל 13 שנים כמטפל ומורה. במהלך לימודי חויתי סדנאות רבות ותירגלתי תירגולים וטקסים טנטריים במיגוון טעמים, עם נשים ועם גברים. כיום אני משלב בחיי את הטנטרה יוגה כאורח חיים אישי וזוגי. הטנטרה עבורי היא הדרך שעברתי עם עצמי, דרך של הכרות עצמית, ניקוי ופתיחה, חיבור פנימה והכרות עם המיניות הטהורה שלי והמיפגש שלה עם הזוגיות. הטנטרה-יוגה היא דרך חיים, היא תורה של ההתפתחות אינסופית ולימוד. הטנטרה והיוגה לימדו אותי להתרכך, להכיר את האישה שבי ולהיות גבר יותר שלם בכל המובנים. המסע שלי לריפוי הגבר שבתוכי הביא אותי למקום של נתינה ורצון להעניק ריפוי לגברים אחרים. על מנת לאפשר להם חיבור עמוק למיניותם ולחופש לנוע בעולם בזכריות מלאה ונוכחת. במיפגשי היוגה הטנטרית אנו חווים מסע חוויתי בו משתתפים הגוף, הנשימה, התנועה והאנרגיה המינית, אותה אנו למדים לקחת מהבסיס ולהעלות מעלה כדי לחוות אקסטטיות בכל הגוף. יחד יוצרים מרחב מקודש ואינטימי, שבו הנשימה והמדיטציה הם הכלים בידינו לשחק עם האנרגיה העוצמתית שכבר קיימת בנו, פוגשים את עצמינו ברבדים העמוקים כדי להתחבר למקום האמיתי שבנו.
The Body Electric School – בית הספר הגדול בעולם לטנטרה ומיניות לגברים
בסתיו האחרון החלטתי שהגיע הזמן לחוות את בודי אלקטריק מקרוב ונסעתי להשתתף בשתי סדנאות הדגל CBE1 ו- CBE2, תחילה ביקשתי שיוותרו לי על CBE1 מכיון שיש לי הרבה ניסיון ורקע בטנטרה אך BE לא הסכימו. ורק לאחר שחויתי את CBE1 הבנתי למה – העומק, המקצועיות, יכולת ההכלה והיכולת לראות כל אחד ואחד שוו את ליבי.
ויחד עם זאת – ארגון למופת, חשיבה על כל פרט שאיפשר לי להיות נוכח, ב- TRUST מלא למנחים ולקבוצה ובכך לחוות את אחת החוויות העמוקות של חיי. חוויתי את עליית הקונדליני בתירגול ה- BigDraw ברמה שגרמה לי להיעלם ולחוש את האורגזמה הכל-גופית עליה מדברים רבות בטנטרה. עד היום אני יכול לחוש את הקסם הזה של הרטט בכל גופי, אי אפשר לתאר במילים – פשוט צריך להתמסר ולחוות בעצמך. לוותה לזה חוויית הפחד מהלא נודע ואולי, כמו שהמורה Collin Brown אמר לי – זה כמו לחוות את המוות ולחזור. וכשחזרתי לארץ הבנתי – BE צריכים להיות פה."
בודי אלקטריק פרוס ברחבי ארה"ב עם מיגוון רב של סדנאות מודעות מינית וטנטרה לגברים. בסדנא Celebrating the Body Erotic-1 – למעשה אנו עושים היכרות מעמיקה עם גופינו האירוטי. מהו הגוף האירוטי ? זה אותו גוף מוכר וידוע שלנו, שמתחבר למקומות העדינים והאנרגטיים של תחושתיות בגוף דרך מגע, נשימה ותנועה. בסדנא שנמשכת יומיים וחצי, אנו לומדים דרכים חדשות לחקור רמות חדשות של תחושה באמצעות עבודת נשימה, מגע, ותרגילים אישיים וקבוצתיים. בסדנא מקבלים הזדמנות לחקירה של הדרך שלנו מהמקום האירוטי והרוחני כאחד, ולאפשר לנו להיות עם עצמנו ומול גברים אחרים, להיחשף ברמת הגוף וברמת הנפש, להתחבר מהמקום המיני, המקום של הארוס – אל הלב ולקחת את מה שעולה לחוויות אקסטטיות מרגשות ומשנות חיים. עצם העבודה הקבוצתית מאפשרת תמיכה ואיפשור לכל גבר להביא את הבחירות שלו והקצב המתאים לו תוך הקשבה עצמית פנימה למה שנכון. באמצעות חקירה ארוטית מודרכת, אתה יכול ללמוד ולהכיר את האנרגיה המינית שלך כדבר מקודש, שובב, ממריץ, וטרנספורמטיבי. אתה לומד לשלוח את הרטט הזה שלרוב מרוכז כולו באברי המין שלנו – למקומות עליונים כמו הלב והראש. ולזה אני קורא חוויה אורגסטית – אורגזמה בשילוב אקסטזה. טעם החיים בעיני.
CBE1 מיועדת לגברים שרוצים ללמוד ולחקור את הפוטנציאל האירוטי שלהם ללא קשר לגיל, מראה או מוצא. CBE מיועדת לאנשים עם ראש פתוח או כאלו שרוצים לפתוח את הראש, לאנשים שאוהבים מגע ושרוצים ללמוד לגעת ולהינגע על ידי אחרים ממקום של חופש ועונג. ולאנשים בריאים וכאלו שרוצים להרגיש יותר בריאים. בודי אלקטריק מקדמים בברכה גברים בדיוק כמו שהם. ביחד ניצור מרחב בטוח שיאפשר את החקירה האישית ויכבד כל אחד ואחד בדיסקרטיות שלו. הסדנא מתקדמת צעד אחר צעד למקום של הסרת בגדים וקבלה של כל הגברים כמו שהם. ביחידים בזוגות ובקבוצות קטנות, נתרגל, נשחק, נלמד עיסוי טנטרי טאואיסטי, נחווה טקסים שונים ושיתופים הדדיים. זו עבודה של ריפוי טבעי.
מוזמנים לקפוץ אל החופש ואל חווית השחרור והעונג, לאמר כן למיניות שבתוככם ולחגוג את החיים בשלמותם.
באהבה ונמסטה,
רוני
הכתב ע"י רוני כהן, מורה להאטה יוגה ( Ishitva-Temple of Love ) ויניאסה (מכון וינגייט), ויוגה טנטרית ( Agama, הודו). מנחה מוסמך לטנטרה טיבטית (דאקה) ומלווה בדרך הטנטרה והיוגה.
לפרטים והרשמה:

רוני
רוני – 054-3586113
Tantrayogaman@gmail.com

Facebook: TantraYogaRoni

LEAVE YOUR COMMENT

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *