הטרנסופוביה נמשכת בכל העולם זוכרים, לא שוכחות

0
0

מאות קהילות טרנסיות ברחבי העולם, בהן גם הקהילה בישראל, יציינו בשבוע הבא את יום הטרנס הבינלאומי, לזכר קורבנות השנאה הטרנספובית, הנערך מדי שנה ב-20 בנובמבר.

יום הזיכרון הטרנסג'נדרי נקבע לזכרה של ריטה הסטר, שנרצחה בנובמבר 1998 בסן פרנסיסקו. הרצח שלה הניע פעילים ופעילות מהקהילה ליזום את הפרויקט "לזכור את מתינו". מאז מציינים את יום הזיכרון במאות ערים בעולם, וב-14 השנים האחרונות גם בישראל.

מאז יום הזכרון הקודם דווחו מעל מאה מקרי רצח של אנשים טרנסג'נדרים במקומות שונים בעולם, רובן נשים טרנסיות. בנוסף למקרי הרצח, רבות ורבים מספור סובלים מאלימות, אפלייה, דחיה, בריונות, ניתוק מהמשפחה ובדידות. 41% מהאנשים הטרנסג'נדרים ניסו להתאבד לפחות פעם אחת בחייהם, ובשנה האחרונה יש עלייה במקרים המדווחים של טרנסיות וטרנסים צעירים, השולחים יד בנפשם/ן בשל טרנספוביה.

יום זה הוא האירוע הפומבי החשוב ביותר של הקהילה הטרנסג'נדרית, המוקדש לסולידריות טרנסית, להצהרה בדבר ערך חייהן של נשים טרנסיות ושל אנשים טרנסים, בזכותן ובזכותם לחיות על פי רגשות הזהות שלהם ושלהן, ולמאבק בטרנספוביה.

האירוע בישראל יתקיים יום קודם לכן, יום חמישי, ה-19 בנובמבר. בין השעות 19:30-21:30 יתקיים במרכז הגאה שבגן מאיר, תל אביב, טקס מיוחד. הטקס יתמקד בנושאים של אובדנות, התמודדות עם ניכור ובניית משפחה אלטרנטיבית ומחבקת.

למחרת, ערב שישי, תערך סעודת "שבת המלכה" קהילתית מיוחדת לציון יום הזיכרון. ביום שלישי, ה-24 בנובמבר, יתקיים שיעור הגנה עצמי לא/נשים טרנס.

LEAVE YOUR COMMENT

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *