בקרוב בניו יורק טיפולי המרה יהיו מחוץ לחוק

0
0

מושל ניו יורק, אנדרו קואומו, הכריז ביום שבת האחרון על פקודות שנועדו לאסור את המנהג השנוי במחלוקת של טיפולי "ההמרה", אשר מנסים לשנות את הזהות המינית או המגדרית של חברי קהילת הלהט"ב.

הצעדים שהוכרזו על ידי קואומו כוללים איסור על חברות ביטוח רפואי לממן טיפולי המרה לאנשים מתחת לגיל 18. בנוסף, אף מוסד רפואי שמושכר, ממומן או מופעל על ידי המדינה, לא יורשה לספק טיפולי המרה לקטינים.

"טיפול ההמרה הוא מנהג שבבסיסו מונע על ידי שנאה ובמהותו פגום, והוא ההפך המוחלט של כל מה שהמדינה עומדת למענו", אמר קואומו בהצהרה על צעדים אלו. "לא נתיר לאלו שטועים בדרכם ולחסרי הטולרנטיות להעניש אנשים צעירים מקהילת הלהט"ב, על כך שהם פשוט מי שהם".

גופי בריאות רבים בניו יורק מתחו ביקורת על טיפולי ההמרה ואמרו כי טיפולים אלו פוגעים קשות באנשים. בין המבקרים: האקדמיה האמריקאית של רופאי הילדים וארגון הפסיכולוגים האמריקאים. דו"ח פדרלי שפורסם באוקטובר קבע ששיטות הטיפול "נעשות בכפיה, יכולות להיות פוגעניות ושאין להן מקום בטיפול התנהגותי."

"להיות לסבית, הומו, ביסקסואל או טרנסג'נדר זו לא מחלה, הפרעה, מגבלה או פגם", אמר ד"ר וורן סיגל, יו"ר האקדמיה האמריקאית של רופאי הילדים, בהצהרה שבה תמך בהחלטתו של קואומו.

ארגוני להט"ב מקומיים הכריזו שההודעה של קואומו היא "ניצחון." "חסרי המצפון, סוחרי הפסודו מדע הזה, לא יוכלו עוד להציע את מרכולתם המקרבנת ולהמשיך לפגוע בצעירי ניו יורק הלהט"בים. חדל הסדר שבו נערי להט"ב מונעים להתאבדות דרך טכניקות התעללות שנועדו להשמיד את עצם זהותם." בהודעה של נשיא ארגון זכויות האדם Human Rights Campaign, הוא שיבח את המושל קואומו כ"אחד מבני הברית החזקים ביותר של קהילת הלהט"ב".

באפריל, הבית הלבן הודיע על תמיכה בהצעה לאיסור פדרלי על טיפולי המרה. מדינות נוספות שאסרו על טיפולי המרה כוללות את אילינוי, קליפורניה, אורגון, ניו ג'רזי, כמו גם העיר וושינגטון.

LEAVE YOUR COMMENT

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *