Home חדשות אירוויזיון 2017 – השבוע של המופעים הגדולים מתחיל
אירוויזיון 2017 – השבוע של המופעים הגדולים מתחיל

אירוויזיון 2017 – השבוע של המופעים הגדולים מתחיל

0
0

רגע לפני שמתחיל החצי גמר הראשון (ישראל לא משתתפת בו, אלא בחצי הגמר השני שייערך ביום חמישי ה-11 למאי 2017), הנה תמונת מצב מכל מה שקורה מאחורי הקלעים. מסתמן כי השנה על פניו תמונת ההימורים כל הזמן משתנה.

אירוע ירית הפתיחה של האירוויזיון שנערך לפני יומיים, היה בין הארוכים ביותר שידעה התחרות הזו אי פעם. אירוע השטיח האדום זימן אליו מצד אחד עיתונאים מרחבי העולם, שבאו לסקר את האירוע, ומצד שני חובבים שהגיעו לטעום קצת מאבק הכוכבים שתחרות זו יודעת לייצר בדרכה המיוחדת. האמנים, שהגיעו בסדר אלפביתי כרונולוגי, עשו את דרכם במורד השטיח האדום, עוצרים כל כמה רגעים לתת מענה לאנשי תקשורת שהצטיידו בשאלות שנראה שדיי חזרו על עצמן במהלך כל האירועים: "האם הספקת לטייל בעיר"? "האם ישנה התרגשות לקראת המופע"? וכדומה. בתום התהליך, הוזמנו כל אחד מהאומנים והמשלחות לחתום על דגל המדינה אותה הם מייצגים ואותו דגל הוטס באמצעות בלונים אל האוויר הפתוח.

לאחר מכן התרכזו כולם ביורו קלאב (מתחם הבילויים והמסיבות בו נערכות מידי שנה כל המסיבות סביב שבוע האירוויזיון) ונורתה יריית הפתיחה לאירועי השבוע.

במהלך השבוע הקרוב, ועל מנת לקדם את השירים, מגיעים האומנים שמשתתפים באירוויזיון להציג את שיריהם בפני המבלים במועדון וכל זאת על מנת לנסות לגרוף עוד כמה קולות שעלולים לשנות את תמונת המצב ולאפשר למתמודדים את האפשרות להגיע לגמר המיוחל.

אמש, כמיטב המסורת, נערכה המסיבה הישראלית במתחם היורו קלאב, אליו הוזמנו מלבד המשלחות, נציגי השגרירות, האמנים, אנשי העיתונות השונים השוהים בעיר ושלל המעריצים שרק מחפשים כל הזדמנות אפשרית ליהנות מהאירועים שיש לשבוע הנפלא הזה להציע. המסיבה הישראלית נחשבת המסיבה הטובה ביותר והמושקעת ביותר בשבוע האירוויזיון ומכיוון שכולם מודעים לעובדה זו, כל האומנים מנסים את מזלם להגיע ולהופיע במסיבה זו, ולכן מסיבה זו כוללת את כמות ההופעות הגדולה ביותר בערב אחד בהשוואה לשאר המסיבות באותו השבוע. מפיקת האירוע, האישה והאגדה, טלי אשכולי, הצליחה פעם נוספת להביא את תל אביב למרכז קייב ולהראות לכל הנוכחים שמלבד הדרך שבה ישראל מצטיירת כלפי העולם היא מדינה שיודעת לספק את המסיבות הטובות ביותר.

אתמול עלו המשתתפים של חצי הגמר הראשון לחזרה גנרלית ולאחריה בערב נערך "מופע השופטים" שהוא למעשה המופע המלא של חצי הגמר הראשון שמשודר בשידור ישיר לשופטים בנקודות השיפוט (מסתבר, לכל מי שלא יודע, כי השופטים נותנים את הניקוד שלהם יום לפני המופע שמשודר ברשתות הטלוויזיה). להצבעת השופטים יתווספו הצבעות מהקהל שיתקבלו ביום המופע, ובתום התהליך הערב יוכרזו 10 מתמודדים שיעפילו לתוכנית הגמר שתיערך בשבת.

הנציג שלנו לתחרות השנה, אימרי, אומנם יוכל הערב לנוח, אך המתח בהחלט מורגש באוויר, על פניו מאז החזרה הראשונה שנערכה, והחזרה השניה לאחריה נראה בצורה ברורה כי המגמה היא חיובית, והתוצאה הסופית שנרקמת תייצג אותנו בהחלט בכבוד.

חצי הגמר הראשון נערך אתמול יום ג' בשעה 22:00 שעון ישראל, בה מלבד המשתתפים הופיעו גם 3 מתוך האומנים שמקומם בגמר מובטח: ספרד, בריטניה ואיטליה (בחצי הגמר השני יופיעו אוקראינה, גרמניה וצרפת).

אנחנו נמשיך לעדכן אתכם בהתפתחויות לפני חצי הגמר שלנו. יש בהחלט למה לצפות.

כתב ועדכן ישירות מקייב

על הכותב:

איציק פישלי

חיפה, 39

חבר במועדון החובבים של האירוויזיון בישראל (OGAE Israel)

תקליטן ליין המסיבות אופוריה תל אביב (ליין מסיבות אירוויזיון שחגג לאחרונה שנה רביעית של פעילות)

LEAVE YOUR COMMENT

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *